NYT FRA BESTYRELSEN

Bestyrelsen har på sit møde den 3. september besluttet at sætte priserne på udlejning ned. De nye priser træder i kraft omgående og gælder, indtil ombygningen af huset har bragt det frem til en højere standard. Find priserne under menupunktet “Priser”.

I løbet af september måned banker kontingentgruppen på din dør. Vi håber, du vil støtte foreningen Vejstrup Forsamlingshus ved at forny dit medlemskab eller tegne et nyt. Der kan betales via MobilePay eller med kontanter, og hvis du ikke er hjemme lægger vi en seddel i din postkasse med information om, at vi har været hos dig. Vi håber, at du så vil tegne et medlemsskab alligevel. Der udsendes ikke medlemskort, men du kan til enhver tid sikre dig, at du er på medlemslisten ved at rette henvendelse til Michael Tørnqvist på telefon 60939979.

Vi har omsider fundet tid til at drøfte de gode forslag til aktiviteter fra generalforsamlingen og borgermødet. Det har foreløbig resulteret i, at der er sat dato på et loppemarked, at der vil blive etableret en arbejdsgruppe for foredrag og planlagt en tur i lokalområdet.

Bestyrelsen holder sit næste møde torsdag den 10. oktober kl. 18-21.