HAR DU KØBT BILLET

Har du købt din billet til koncerten?

Ellers kan du måske lige nå det endnu på tlf. 81612106. Der er både sidde- og ståpladser; men du skal være hurtig, hvis du vil sidde ned!

Dørene åbnes 18.30.

Gasbox har siden 2010 spillet flere hundrede koncerter mange steder i landet. Efter medvirken i Tv-programmet ”Danmark har talent” på TV 2, hvor de nåede helt til semifinalen, har de fået god medvind på landevejen og opnået masser af succes. Det skyldes ikke mindst, at forsanger og guitarist René Hejdmann, både lyder og ligner Kim Larsen på stemme og mimik i en sådan grad, at man tror det er løgn. Med sig har han altid sine tre veloplagte og professionelle musikalske legekammerater, René Davidsen (leadguitar), Jan O Thomassen (bas,) og Johnny Kolstrup (trommer)

https://www.youtube.com/watch?v=0oIC3hp-C88