BORGER- OG BYRÅDSMØDE I VEJSTRUP FORSAMLINGSHUS

Tirsdag den 27. oktober har Svendborg Kommunes byråd besluttet at afholde deres møde i Vejstrup Forsamlingshus. Inden byrådsmødet starter kl. 17.00 afholdes der et borgermøde fra kl. 16.00 – 16.50. Bestyrelsen håber, at rigtig mange vil deltage i borgermødet og vise, at Vejstrups borgere tager aktivt del i udviklingen af Vejstrup og omegn.

Forsamlingshuset planlægger programmet for borgermødet sammen med Svendborg Kommune. Temaet bliver ”Vejstrups udvikling”, og vi vil meget gerne have dine input til, hvilke emner der skal tages op under dette tema, så vi får talt om det, der interesserer Vejstrups borgere.

Hvilke emner synes du, det er vigtigt at komme ind på under denne overskrift – og har du andre idéer og forslag til mødet?

Skriv til henrik.kramer@hotmail.com senest den 1. september – så vil vi gøre, hvad vi kan, for at få plads til så meget som muligt i programmet.

Du er naturligvis velkommen til at deltage i både borgermøde og byrådsmøde!

Venlig hilsen bestyrelsen

VI VIL VEJSTRUP