BLIVER DER ADVENTSHYGGE I VEJSTRUP DEN 29. NOVEMBER? – JA, DET GØR DER!

Vi trodser endnu engang Corona og ændrer planer til et program, der kan gennemføres inden for de gældende anbefalinger og restriktioner.

Som bekendt må vi gerne afholde arrangementer, hvor man sidder som i en biograf med anbefalet afstand, håndsprit osv. Derfor bliver det traditionelle program konverteret til et andet hyggeligt arrangement – nemlig en mindre koncert fra kl. 16.00 – 17.00. Derefter bliver julebelysningen tændt, og julestemningen kan indfinde sig i Vejstrup.

Måske har arrangementsgruppen flere julegodter i posen? Hvem ved?
Hold øje med hjemmesiden, Facebook og skiltet ved Vejstrup Forsamlingshus. Der kommer flere informationer om det hele!

Og endnu engang: tusind tak for din hjælp, hvis du hjælper med at sprede rygtet!