UDENDØRSKONCERT MED GASBOX

For et år siden tog Gasbox Vejstrup med storm, og ved afskeden blev det aftalt, at bandet skulle komme igen efteråret 2020. Det sker som bekendt den 11. september kl. 19.30, og der har allerede i nogen tid været godt gang i salget af billetterne, som koster 195 kr. pr. stk.

Siden aftalen blev indgået, er der sket store ændringer i vilkårene for arrangementer. Under skyldigt hensyntagen til Covid19 flyttes koncerten derfor udenfor på pladsen bag forsamlingshuset. Pladsen åbner kl. 18.30.

Vi håber, at alle vil tage lige så godt imod Gasbox som tilfældet var med Moonjam i juni måned, og glæder os til at se 120 udsolgte stole befolket med glade koncertgæster. Ligesom til Moonjam-koncerten er der naturligvis truffet alle nødvendige forholdsregler, og det er vores forventning, at vores gæster på lige så flot vis som i juni hjælper os med at gennemføre koncerten forsvarligt.

Gasbox behøver næppe megen præsentation. Bandet har ry for at være Danmarks absolut bedste Kim Larsenkopi med sangeren René Hejdmann i front. Bandet er kendt fra “Danmark har talent” på TV2, hvor de spillede sig frem til semifinalen, og siden er det gået med fuld fart på landevejen.

Vel mødt i Vejstrup Forsamlingshus!