SIDSTE KONCERT I VEJSTRUP FORSAMLINGSHUS INDEN OMBYGNINGEN

Vi fylder igen forsamlingshuset med god og festlig musik – denne gang lørdag den 3. juni kl. 19.30, hvor vi får besøg af BAMSE JAM.

Bamse Jam er det tætteste, man kommer på at opleve den folkekære Flemming Bamse Jørgensens store sangkatalog på den danske livescene. Bamse Jam leverer med stor respekt for Flemming Bamse Jørgensen der største hits fra Bamses Venner i udgaver, der ligger så tæt på originalerne som muligt.

Michael Schwabe er i front med en stemme, der minder utroligt meget om Bamses, og med dette udgangspunkt spiller Bamse Jam spiller alle de kendte sange, du kan synge med på. Vi glæder os allerede til en nostalgisk aften med masser af stemning, fest og fællessang – og til ”Vimmersvej”, ”I en lillebåd der gynger”, ”Hvorfor går Louise til bal?”- og mange andre.

Der bliver garanti for god og sjov stemning i Vejstrup, og da det også bliver husets sidste koncert inden ombygningen går i gang, så håber vi på stor opbakning som sædvanlig.
Billetter vil blive sat til salg på Billet.dk

Tag del i forsamlingshusets fællesskab og syng med på alle de gode, gamle numre fra Bamses venner. Du køber din billet på billet.dk. Prisen er 200 kr.

https://www.billet.dk/order/tickets/13268037/bamse-jam-vejstrup-forsamlingshus-2023-06-03-19-30-00?